loading1

Zasady holowania samochodów ciężarowych

Na pierwszy rzut oka holowanie pojazdów wydaje się proste, jednak każdy, kto choć raz holował samochód osobowy, wie, że wcale nie jest to takie proste zadanie. Holowanie ciężarówek jest jeszcze bardziej skomplikowane, dlatego, aby przebiegło w pełni bezpiecznie, konieczne jest wezwanie firmy specjalizującej się w wykonywaniu tego typu usług.

Holowanie ciężarówki – o czym pamiętać

Holowanie nawet małego pojazdu jest wyzwaniem dla kierowcy, dlatego holowanie ciężarówki wymaga szczególnej koncentracji podczas jazdy. Przed rozpoczęciem holowania jeśli silnik nie pracuję  trzeba bezwzgędnie rozpiąc wała pędny oraz podać powietrzę do samochodu holowanego lub poluzować sruby w siłownikach. Istotne jest również maksymalne obciążenie, którego nie powinno się przekraczać. W przypadku ciężarówek z naczepami trzeba pamiętać o tym, że naczepa powinna być holowana osobno.

Jak prawidłowo holować samochód ciężarowy?

Holowanie samochodów ciężarowych jest zadaniem trudnym, ze względu na ogromną masę zestawu.  Takie holowanie może być wykonywane jedynie z wykorzystaniem specjalistycznego holownika. Jest to jednak bardzo trudne, dlatego najlepszą opcją jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Czasem taka usługa znajduje się na liście usług świadczonych przez firmę ubezpieczeniową.  Holowanie ciężarówki wymaga na holującym rygorystyczne przestrzeganie przepisów. Mowa głównie o oświetleniu, prędkości pojazdu oraz prawidłowym przymocowaniu pojazdu holowanego oraz  jego oznakowaniu.

Wróć na bloga