loading1

Co robić, gdy TIR stoczył się do rowu?

Działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych przekłada się automatycznie na utrudnione warunki drogowe dla kierowców. Narażeni są na nie głównie kierowcy ciężarówek. Często oznacza to większą ilość groźnych i mniej groźnych wypadków. Czasem wypadki są na tyle poważne, że samochód ciężarowy wjedzie do rowu. Jak sobie poradzić z taką sytuacja?

Jakie działania podjąć, kiedy samochód ciężarowy znajdzie się w rowie?

Każdy kierowca samochodu ciężarowego może znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji na drodze, która zakończy się niefortunnym ześlizgnięciem lub stoczeniem do rowu. Nie musi to jednak powodować paniki. W pierwszej kolejności, w zależności od tego, gdzie miała miejsce cała sytuacja, konieczne jest zadbanie o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Następnie konieczne jest zadbanie o podstawowe zabezpieczenie obszaru, na którym znajduje się pojazd. Kolejnym krokiem jest skontaktowanie się i wezwanie firmy oferującej usługi wyciągania samochodów ciężarowych.

Wyciąganie tira z rowu

Wyciągnięcie jakiegokolwiek pojazdu z rowu jest ciężkim zadaniem. Największym wyzwaniem jest jednak zdecydowanie wyciąganie TIRa. Usługa tego typu wymaga profesjonalnej pomocy, która może być świadczona jedynie przez specjalne firmy posiadające szereg uprawnień oraz odpowiedni sprzęt. Najczęściej używanymi narzędziami do wyciągania dużych pojazdów z rowów są dźwigi, duże autolawety oraz wciągarki.

Wyciąganie samochodu cieżarowego z rowu

Wyciągnięcie jakiegokolwiek pojazdu z rowu jest ciężkim zadaniem. Największym wyzwaniem jest jednak zdecydowanie wyciąganie samochodów ciężarowych. Usługa tego typu wymaga profesjonalnej pomocy, która może być świadczona jedynie przez specjalne firmy posiadające szereg uprawnień oraz odpowiedni sprzęt.

Wróć na bloga