Awaryjne otwieranie pojazdów. Na czym to polega?

kobieta otwiera samochód

Kluczyki można zatrzasnąć w samochodzie, zgubić czy też zniszczyć. Zdarzają się naprawdę różne sytuacje i nie zawsze mamy możliwość bezproblemowego i odpowiednio szybkiego skorzystania z tych zapasowych. Wówczas jedyną rozsądną opcją będzie pomoc specjalistów zajmujących się awaryjnym otwieraniem drzwi pojazdów. Nie ma tu znaczenia czy to auta starego typu z zamkiem otwieranym kluczem czy zamek automatyczny. Różni się jedynie metoda otwarcia. Niekiedy również takie bardzo nowoczesne pojazdy z systemem bezkluczykowym mogą wymagać specjalistycznego otwarcia. Na czym polega taka usługa?

Jak otwiera się awaryjnie samochód?

Specjaliści z pomocy drogowej korzystają z co najmniej kilku metod pozwalających na awaryjne otwarcie drzwi samochodu. Pierwsza z nich zakłada wykorzystanie specjalistycznych narzędzi ślusarskich, przez co bywa nazywana „złodziejską”. Można również skorzystać ze specjalnych poduszek hydraulicznych oraz haczyków, dzięki czemu doprowadza się do podważenia drzwi, co pozwala na wydostanie kluczyków, które zostały we wnętrzu pojazdu. Co ważne metoda ślusarska nie prowadzi do uszkodzeń auta i zwykle nie wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z naprawami. W przypadku poduszek hydraulicznych drzwi mogą zostać uszkodzone. Jednak jeśli nie ma innego wyjścia specjaliści decydują się i na tę metodę dostania się do wnętrza pojazdu. Kluczowa jest znajomość mechaniki i elektroniki pojazdu, aby skutecznie uniknąć włączenia się alarmu lub od razu mieć możliwość jego wyłączenia.

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi w zakresie awaryjnego otwierania pojazdów. Jeżeli zatrzasnęli Państwo kluczyki albo je zgubili, to zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Na miejsce zdarzenia dojedziemy tak szybko jak tylko będzie to możliwe, a samochód otworzymy szybko i bezpiecznie.

Serdecznie zapraszamy!